Кожне третє продане авто у Норвегії – це електромобіль

0
0

Норвегія продовжує залишатися на передньому плані просування електричного транспорту, так як майже третину проданих нових автомобілів в країні у 2018-му році були повністю електричними.

Кожне третє продане авто у Норвегії - це електромобіль
Nissan Leaf


Порівняно з 2017-м роком частка продажів електромобілів в Норвегії зросла до 31,2%, а в 2013 році цей показник і зовсім становив лише 5,5% від загального числа проданих авто. Якщо ж додати до цього рейтингу заряджаючися гібридні транспортні засоби, то частка електрифікованих автомобілів на ринку в 2018-му році склала майже половину — 49,1 відсотків.


У підсумку в 2018 році у Норвегії знайшли своїх покупців понад 46 тисяч електромобілів — це на 40% більше, ніж у 2017-му, тоді як продажі машин з дизельними двигунами впали на 28%, з бензиновими — 17%, а з гібридними — на 20 відсотків.


Найпопулярнішим автомобілем у Норвегії в 2018 році став Nissan Leaf другого покоління. На другому місці в рейтингу продажів йде американська Tesla, яка незабаром може потіснити японського конкурента, так як в 2019 році в Норвегії офіційно почнуть продавати найдешевшу Tesla Model 3. Також у наступному році на ринок вийде Audi e-tron — на дві останні моделі вже є близько 30 тисяч попередніх замовлень.

Рекордні продажі електричних авто у 2018-му році пояснюються ще й тим, що Норвегія до 2025 року хоче припинити продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння заради боротьби із забрудненням навколишнього середовища.


У підсумку уряд стимулює жителів країни звертати свій погляд на екологічно чистий транспорт, який звільнений від більшості податків та плати за паркування.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 5 =